589992-2019 - KonkurrensutsättningSverige-VÄNERSBORG: Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Västfastigheter - konstuppdrag i Högsbo specialistsjukhus Göteborg
Referensnummer: FAST 2019-01254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sju konstnärliga gestaltningsuppdrag i Högsbo Specialistsjukhus i Göteborg.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av konstnärliga gestaltningsuppdrag i Högsbo Specialistsjukhus i Göteborg.