Nybyggnad av färjeläge 11 och 12 samt sidoramp färjeläge 10
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213340 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till transport på vatten, 45233227 Anläggningsarbeten för ramper, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 45252124 Muddrings- och pumpningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen