Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundanpassade set
Referensnummer: DNRGS200183
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets)
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av kundanpassade set till Region Hallands verksamheter.
Ett kundanpassat set är ett sterilt paket innehållandes allt eller merparten av det förbrukningsmaterial som krävs vid ett specifikt medicinskt ingrepp och olika förutsättningar som gäller för varje enskild avdelning Set för samma ingrepp men som genomförs på olika sjukhus kan därför skilja sig åt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen