Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grusmaterial
Referensnummer: UPH 2022-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktet avser ramavtal för beställarens behov av grusmaterial. Leverantören ska kunna tillhandahålla grusmaterial som beställaren bokar för avhämtning. Beställaren sköter mestadels transporten själv.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212110 Grus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen