590142-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – Verksamhetssystem avfall, Mjölby och Motala
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerksamhetssystem avfall, Mjölby och Motala
BeskrivningVerksamhetssystemet för VA och Avfall avser att tillgodose verksamhetens behov av kundregister där VA- och avfallsrelaterade tjänster kan kopplas, samt den ekonomiska hanteringen till dessa tjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124556:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 48900000 Diverse programvara och datorsystem