590197-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Bortskaffande av aska
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av fasta rökgasreningsrester (flygaska)
Referensnummer: 349/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513400 Bortskaffande av aska
II.1.4.
Kort beskrivning
Omhändertagande och återvinning av flygaska som härstammar från Sysavs förbränningsanläggning i Malmö.