590211-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Mobiltelefoner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobiltelefoner
Referensnummer: C 2021-0804
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32250000 Mobiltelefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Upphandlingen syftar till att förse Chalmers verksamheter med mobiltelefoner med efterfrågad kvalitet samt tillhörande tjänster.
Uppdraget innebär ett fullständigt åtagande av
leverans av mobiltelefoner med tillhörande tjänster och tillbehör
service, reparationer och administration inom uppdraget.
Chalmers kan komma att ha behov av att köpa rekonditionerade produkter och tjänster såsom exempelvis återtag av begagnade produkter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32251100 Handsfree-utrustning, 64212000 Mobiltelefontjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen