2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reinvesteringar inom VA-nät i strategisk partnering
Beskrivning: Projektet avser totalentreprenad med arbetsformen strategisk partnering för reinvesteringar inom Eskilstunas och Strängnäs kommuner. Arbeten som avses omfattar VA-ledningar, pumpstationer, tryckstegringsstationer etc.
Intern identifierare: UH 24-34
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45232150 Arbeten för vattenledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Svarsformulär