590249-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Bestrålningsinstrument
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBestrålningsinstrument
BeskrivningKarolinska Universitetssjukhuset inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen Bestrålningsinstrument, som är baserad på röntgenteknik. Karolinska efterfrågar reservdelar och underhåll under 10 år. Anbudsgivaren ska tillhandahålla samtliga efterfrågade varor och tjänster under avtalsperioden samt samordna samtliga ingående delar i Leveransen.
Intern identifierareK 2025-2187
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelMTU/MTP
Intern identifierare1675322
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerella krav
Intern identifierare1675324
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning