See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Allmänna sjukvårdsartiklar
Beskrivning: Upphandlingen avser allmänna sjukvårdsartiklar för Region Östergötland. Upphandlingen är uppdelad i 26 anbudsområden som kommer utvärderas och tilldelas var för sig.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Öronproppar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Öronproppar i storförpackning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Öronproppar av silikon
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Öronpinne i trä med bomull
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Öronpinne i trä utan bomull
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Öronpinne i aluminium med bomull
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Öronpinne i stål med bomull
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Digitala termometrar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Termometer för bad
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anti-illamåendeband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Ögonlapp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Luktskydd/näsplugg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Fetvadd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Måttband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Tablettkrossare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Tablettdelare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Läkemedelsdosetter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Defribilleringsdynor i gel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Tofflor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Värme-/kylkudde
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Postoperativt isförband för knä
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Kirurgisk klippapparat med tillbehör
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Bomullsband
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Handhållen spegel
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Träspatlar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Gummispatlar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127167:Lot:26