590370-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Kyl- och ventilationsutrustning
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kyl- och frysservice
Referensnummer: 19174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser serviceavtal för löpande kontroll och avhjälpande underhåll samt jourinsatser under icke ordinarie arbetstid på köparens kyl-, frys-, värmepump- och klimatanläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen