59041-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Supply of KVM Products and Associated Accessories
Referensnummer: 19/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
KVM systems are used other including peripherals equipment connected via e.g. USB, longer than the approx. 5 m as usual wiring for these devices. The extension is often via Cat5, 6 cabling or fiber.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30232000 Kringutrustning, 30236000 Diverse datautrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen