59042-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Professional Studio Camera Systems and Associated Accessories
Referensnummer: 19/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38651000 Kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Studio camera systems including but not limited to larger professional broadcast cameras for either mounting on pedestals or to be carried as well as smaller compact/box cameras for the use with cranes, steadicam or robotic systems.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32240000 TV-kameror, 32333200 Videokameror, 38651500 Filmkameror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen