2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallstransporter i Norrköpings kommun
Beskrivning: Upphandlingen omfattar: • Avfallstransporter från returpunkter till av Beställaren upphandlad/avtalad behandlingsanläggning. • Avfallstransporter från returpunkter till omlastning. • Avfallstransporter från omlastning till av Beställaren upphandlad behandlingsanläggning. Upphandling av behandlingsavtal för behandlingsmottagare kan pågå parallellt med denna upphandling eller under rådande avtalsperiod vilket föranleder att alla mottagningsanläggningar inte är kända vid avtalsstart eller att avfallet ska transporteras till en annan part under avtalsperioden. Returpunkt är Beställarens benämning på återvinningscentral.
Intern identifierare: ABV 2023/0403
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000