590459-2020 - ResultatSverige-Vänersborg: Programvara för kommunikation
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samtalsbokning
Referensnummer: RS 2020-05621
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48510000 Programvara för kommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Västra Götalandsregionen ska finna den leverantören som kan tillhandahålla samtalsbokningssystem i enlighet med kravställning enligt det för Västra Götalandsregionen ekonomiskt mest fördelaktiga anbudet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32540000 Växlar, 48100000 Programvara för särskild industri, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen