Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Aktivrullstolar
Referensnummer: KSN-2020-01700
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal avseende aktivrullstolar för kommunerna i Uppsala län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193100 Invalidfordon och rullstolar, 33193120 Rullstolar, 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6