2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skafferiavtal Tjörns kommun
Beskrivning: Upphandlingen som benämns vid namn "Skafferiavtal" avser ett kompletterande ramavtal för livsmedel och förbrukningsvaror på konsumentförpacknings nivå. Syftet med ramavtalet är att tillgodose de olika beställande verksamheters behov av mindre/akuta komplement köp av livsmedel, hygienartiklar mm. samt eventuella pedagogiska inköp. Med som avtalspart är även de kommunala bolag som nämn i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 2025-242
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Finns i upphandlingsdokuentet
Intern identifierare: 1771697-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1, Butiksinköp
Beskrivning: Köp i butik
Intern identifierare: 1771698-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2, Plock av varor
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1771699-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delområde 3, Leverans av varor
Beskrivning: se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1771700-3