590591-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Kreativa tjänster, koncept och kampanj för koncernvarumärket Svenska Spel och Svenska Spel Tur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKreativa tjänster, koncept och kampanj för koncernvarumärket Svenska Spel och Svenska Spel Tur
BeskrivningUppdraget omfattar kreativa tjänster för varumärkena inom Affärsområde Tur samt Koncernvarumärket och består huvudsakligen i kommunikationsuttag inom befintliga kommunikationskoncept, men även förädla dessa och i vissa fall skapa nya. Detta ska ge kraft till all kommunikation oavsett kanal och mål i kundresan. Se Ansökningsinbjudans huvuddokument för ytterligare information om omfattningen, kvalificeringskrav och upphandlingsprocessen i övrigt.
Intern identifierare2024-01549
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000