2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bränslehantering, Nyköping
Beskrivning: Uppdraget omfattar bland annat bränslehantering vid Idbäcksverket i Nyköping. I uppdraget ingår även att tillhandahålla en lastmaskin. Se även bilaga 2.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112341:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 09100000 Bränslen, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster