590614-2022 - ResultatSverige-Jönköping: Dynor till rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sittdynor och ryggdynor för rullstolar och andra sittmöbler (HMC)
Referensnummer: RJL 2021/2186
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193221 Dynor till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
upphandling av Sittdynor, förhöjningsdynor, coxitdynor, ryggsystem och ryggdyna till Hjälpmedelscentralen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen