See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggentreprenader
Beskrivning: Ramavtalet består av tre avtalsområden vilka var för sig utgör ett anbudsområde enligt följande: Mindre entreprenader Större entreprenader Förnyad konkurrensutsättning
Intern identifierare: 24/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000