590648-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Injektion- och infusionsartiklar Tillägg 2021, SLL470 FSN 2020-0586
Referensnummer: 21/64
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tilläggsupphandling gällande infusionsaggregat, infusionskopplingar, infusionskanyler, artärkanyler, kundanpassade artärset, ultraljudsprobesskydd, injektionskanyler, sprutor
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141310 Injektionssprutor, 33194100 Utrustning för infusion
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen