590674-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Kontrakt avseende uppdrag som Husarkitekt/GK Dramaten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontrakt avseende uppdrag som Husarkitekt/GK Dramaten
BeskrivningANSÖKNINGSINBJUDAN Slotts-/husarkitekt som generalkonsult (GK) Förvaltningsstöd i kulturhistoriska miljöer Upphandling av HUSARKITEKT FÖR DRAMATISKA TEATERN OCH LILLA SCENEN Vänligen, för mer information LÄS bifogade dokument
Intern identifierare24/155
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000