590682-2026 - Resultat
Sverige – Mekaniska omrörare – Pumpar inkl. omrörare
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Pumpar inkl. omrörare
Beskrivning: Ramavtal avseende inköp av pumpar inklusive omrörare, reservdelar och utrustning till pumpar samt installation och reparationer vid behov.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38436500 Mekaniska omrörare
Ytterligare klassificering (cpv): 42120000 Pumpar och kompressorer, 42122430 Centrifugalpumpar, 42124221 Delar till pumpenheter, 50511000 Reparation och underhåll av pumpar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001