590737-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för systemhantering – Ramavtal avseende förvaltning och utveckling av BI-system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende förvaltning och utveckling av BI-system
BeskrivningUpphandlingen avser förvaltning och utveckling av BI-system baserat på Oracle-produkter. Även konsulttjänster ingår i ramavtalet. Tjänsten som är föremål för upphandling utgörs av tre delar: En Bastjänst i vilken bland annat Bastjänst databas och utförande samt Applikationsförvaltning ingår. Dessa delar beskrivs ingående i kapitel 4 i bilaga 1 Kravspecifikation. Den andra delen av Tjänsten är Utvecklingsuppdrag som beskrivs i kapitel 5 i bilaga 1 Kravspecifikation samt den tredje delen av Tjänsten som är Etablering i samband med avtalets början som beskrivs i kapitel 6 i bilaga 1 Kravspecifikation.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212781 Programvaruutvecklingstjänster för systemhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102460:Lot:1