590789-2023 - ÄndringSverige-Torsby: Flygplatsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPHANDLING AV AFIS, MET OCH CN VID TORSBY- OCH HAGFORS FLYGPLATS
Referensnummer: UH-2023-4
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34960000 Flygplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser flyginformationstjänster (förkortad AFIS), meteorologisk observationstjänst (förkortad MET) samt kommunikations och navigationstjänst (förkortad CN).