2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende tekniska konsulttjänster – Akustiker
Beskrivning: Uppdraget omfattas av konsultuppdrag inom arbeten avseende akustisk konsultation vid mindre och större om- och nybyggnationer av hyresrätter och/eller kontorsytor. Objekten är belägna i Solna stad.
Intern identifierare: SI 2024/53
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000