590827-2020 - ÄndringSverige-Ängelholm: Rörledningar och armatur
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark- och VA-sysytem av betong
Referensnummer: KS 2020/500
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44163000 Rörledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av mark- och VA-system av betong.
Upphandlingen görs i tre delområden:
— VA-ledningar, t ex nedstigningsbrunnar
— Stödmurar, t ex L-stöd
— Kantstöd och plattor, t ex spikkantsten, gångplattor