See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-konsulter för drift, underhåll och mjukvaruutveckling till Universitetskanslersämbetet
Beskrivning: Universitetskanslersämbetet upphandlar ramavtal avseende IT-konsulter för drift, underhåll och mjukvaruutveckling.
Intern identifierare: 214-00334-24
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Denna del ska besvaras av alla anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska besvaras om anbudsgivaren önskar att lämna bevis för de krav som ställs i avsnitt 2 Krav på leverantören direkt i anbudet. Del Egen försäkran (ESPD) ska då INTE besvaras.