2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringsupphandling Egendom och Avbrott
Beskrivning: Beställaren inbjuder härmed intresserade anbudsgivare att inkomma med anbud egendom- och avbrottsförsäkring. Avtalet gäller för en tidsperiod om tre (3) år från avtalsstart med möjlighet för beställaren att förlänga avtalet i 1+1 år.
Intern identifierare: 25/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000