Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler samt televisions och hushållsapparater till kontor, äldreomsorg och offentliga miljöer
Referensnummer: UH-2019-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet ska, för successiva avrop under Ramavtalstiden, omfatta ett heltäckande sortiment av kontorsmöbler, miljömöbler, möbler av hemmakaraktär, konferensmöbler samt äldreomsorgsmöbler. Förvaring, elektronik, hem och hushållsprodukter avseende köksmaskiner, dammsugare samt annan inredning (exempelvis skärmar och anslagstavlor mm) som är anpassade för kommunala verksamheter samt hemmamiljöer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen