Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter för Karolinska Universitetssjukhuset
Referensnummer: 19-533
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser profilprodukter där vår logotyp finns återgiven. Vissa av produkterna kommer att användas som gåva till medarbetares födelsedagar och pensionsavgångar men även vid officiella besök inom och utanför Sverige. Vid dessa tillfällen ska produkterna symbolisera Karolinska och Sverige.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18300000 Klädesplagg, 22462000 Reklammaterial, 30192000 Kontorsmateriel, 30234500 Minnesmedier, 39298000 Statyetter, prydnadsföremål; foto- eller tavelramar samt speglar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen