590941-2022 - ÄndringSverige-Färgelanda: Motorfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon
Referensnummer: UH-2022-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Färgelanda kommun inbjuder Er till anbudsgivning av Fordon till kommunens Vård och omsorgs enheter. med diarie nr. UH-2022-24
Ni  kan lämna anbud på hela eller delar av anbudet.
Vi avser att leasa bilarna i 24 månader med option om ett garanterat restvärde och/ eller ytterliggare ett års leasing.
I leasingavgiften ska all service ingå. Bilarna som Ni lämnar anbud på ska inte ha gått mer än 2500 mil och ska inte vara äldre än årsmodell 2018.
Vad det gäller garantireparationer/service ska dessa kunna utföras inom 4 mils avstånd från Färgelandas tätort. Alternativt accepteras att verkstaden/servicestället hämtar fordonet och lämnar motsvarande  ersättningsbil  i Färgelanda  utan extra kostnad.