2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjullastare till kultur-och fritidsförvaltningen
Beskrivning: Sundsvall kommuns kultur- och fritidsförvaltningen har behov av en mångsidig och driftsäker hjullastare för daglig verksamhet kopplat till anläggningsskötsel, evenemangsförberedelser och säsongsrelaterade insatser såsom snöröjning och sandning. Option finns för avrop av ytterligare en hjullastare inom 24 månander från avtalstecknande.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108343:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon