590970-2021 - ÄndringSverige-Johanneshov: Elfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elfordon
Referensnummer: 22-127
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144900 Elfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen är en ramavtalsupphandling som avser eldrivna arbetsfordon med tillbehör och tillval av olika slag inklusive rikstäckande leverans, garantiåtagande och service m.m. till HBVs medlemsbolag och underkunder som finns i hela Sverige. Närmare specifikationer på avtalsföremålet framgår av upphandlingsdokumentet med bilagor i sin helhet.