590974-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Företagsadministration
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Friskvårdsadministration
Referensnummer: ORU 2.3.2-05657/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79996000 Företagsadministration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en tjänst för administration av Örebro universitets friskvårdsbidrag. Tjänsten omfattar en webbtjänst och applikation för administration, distribution och uppföljning av friskvårdsbidrag.
Tjänstekontrakt med avtalsstart 2024-01-01 eller från ömsesidig signering, dock tidigast vid den planerade avtalsstarten. Avtalet löper t.o.m. 2025-12-31. Vid eventuell förskjutning av avtalsstart förlängs avtalstiden med motsvarande förskjutning.
Därefter förlängs avtalet automatiskt med 12 månader i taget om inte universitetet meddelar något annat senast tre (3) månader innan innevarande avtalsperiod löpt ut. Universitetet har möjlighet att förlänga avtalet sammanlagt upp till totalt 48 månader med oförändrade villkor. Maximal avtalstid är sex (6) år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingsobjekt
Uppdraget omfattar en betalningsförmedlingstjänst för hantering av betalningar kopplat till friskvårdsbidrag som tilldelas universitetets anställda. Uppdraget omfattar en webbtjänst och applikation för administration, distribution och uppföljning av friskvårdsbidrag.
Mer detaljer kring föremålet för upphandling framgår av 3. Kravspecifikation.
Typ av kontrakt och kontraktstid
Tjänstekontrakt med avtalsstart 2024-01-01 eller från ömsesidig signering, dock tidigast vid den planerade avtalsstarten.
Avtalet löper t.o.m. 2025-12-31. Vid eventuell förskjutning av avtalsstart förlängs avtalstiden med motsvarande förskjutning.