2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vikarmskran
Beskrivning: Beställaren har för avsikt att investera i en vikarmskran för att lossa plåtcoils med C-krok. Dessa väger mellan 8 – 25 ton. Flertalet coils väger upp till 15 ton.
Intern identifierare: 115-2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42414110 Hamnkranar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000