591149-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara och informationssystem – 332026018 Applikation för hyresgäster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel332026018 Applikation för hyresgäster
BeskrivningDenna upphandling avser ett helhetsåtagande, inklusive drift, support, vidareutveckling och stödtjänster till en applikationslösning för hyresgäster. Upphandlande myndighet är AB Botkyrkabyggen.
Intern identifierare26/0030
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48510000 Programvara för kommunikation, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72261000 Stödtjänster för programvara, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare332026018 Applikation för hyresgäster