Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI - Autoklaver för vätskesterilisering
Referensnummer: RFI 202309
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna RFI är att inhämta information kring autoklaver inför en eventuell kommande upphandling. Substratenheten har idag sex äldre autoklaver i drift. Enheten avser påbörja utbyte av enhetens autoklaver och i ett första steg byts en av autoklaverna för vätskesterilisering ut.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33191100 Steriliseringsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen