591252-2020 - ResultatSverige-Ludvika: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS handledartjänster – Barn och familjesektionen, Barn och unga 1 & 2, Falu kommun, 2021
Referensnummer: GNU 2020/32- SOC 0240/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Handledning till personal i verksamhet inom socialtjänst, individ- och familjeomsorg, barn- och familjesektionen, barn och unga 1 & 2. Handledningen ska genomföras som process- och ärendehandledning där särskilda kompetenskrav inom verksamhetens område krävs.
I personalens arbetsuppgifter ingår att utreda barn och unga, fatta beslut och föreslå förslag till beslut i individärenden, planera och följa upp insatser och placeringar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen