591297-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Trycktjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster
Referensnummer: 714/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för tryck av foldrar, broschyrer, utställningsmaterial, böcker, affischer, roll-ups med mera.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar, 22140000 Foldrar, 22150000 Broschyrer, 22900000 Diverse trycksaker, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen