Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvätt och rengöring av broar, Varbergs kommun
Referensnummer: 22/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett avtal för tvätt och rengöring av broar inom Varbergs kommuns ansvarsområde.
Rengöringen ska utföras minst en gång per år. Utförande av åtgärderna ska normalt förläggas till vår- och sommarsäsongen, under perioden april t.o.m. juni.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45221119 Byggnadsarbeten: brorenovering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen