591310-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utbildningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsmarknadsutbildning försäljning och service
Referensnummer: Af-2022/0070 5258
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktsföremålet
Arbetsförmedlingen inbjuder till att lämna anbud i ramavtalsupphandling av Arbetsmarknadsutbildning försäljning och service: Af-2022/0070 5258.
Övergripande målsättning med denna utbildning är att deltagarna kommer ut i anställning, och efter avslutad utbildning kan möta arbetsgivarnas behov om kvalificerad arbetskraft inom yrken som avser försäljning- och service.
Anbud ska vara Arbetsförmedlingen tillhanda senast:
2022-11-21 23:59.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arbetsförmedlingen inbjuder till att lämna anbud i ramavtalsupphandling av Arbetsmarknadsutbildning försäljning och service.
Referensnummer
Arbetsförmedlingens diarienummer: Af-2022/0070 5258.
Tjänstens syfte och mål
Syftet med utbildningen är att den ska tillgodose arbetsgivarnas behov av utbildad och kvalificerad arbetskraft inom yrken som avser försäljning- och service, samt att arbetssökande som anvisas till utbildningen blir anställningsbara inom servicebranschens yrkesområden. Alternativt ska deltagaren erhålla en grundläggande kompetens inom service som kan tillgodogöras i ett annat närliggande yrkesområde.
Sista anbudsdag
Observera att eventuell support från TendSign endast ges under kontorstid.
Anbudsöppning
Anbudsöppning sker hos Arbetsförmedlingen. Vid anbudsöppningen deltar minst två (2) tjänstemän från Upphandlingsavdelningen. Anbudsöppningen är inte offentlig. På begäran av en anbudsgivare kan dock en av Handelskammaren utsedd person närvara. Kostnader för detta ska betalas av den som framställt begäran.
Anbudsöppning kommer att ske: 2022-11-22 13:00.