59136-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av fordon för godstransport med förare – Förrådstransporter Intern Logistik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förrådstransporter Intern Logistik
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal som ska täcka beställarens behov av leveranser/transporter av material, reservdelar och utrustning mellan förråd och arbetsplatser/projekt. Uppdraget består av i huvudsak av lastning och lossning samt returhantering/källsortering. Leverantören skall vid behov kunna stödja förråds personal med lastning, lossning och rangering. Viss lager/förrådshantering.
Intern identifierare: Jämt25/57
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare
Ytterligare klassificering (cpv): 79991000 Lagerhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000