Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sorteringsanläggning Stadsbiblioteket
Referensnummer: 0240/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51540000 Installation av maskiner och utrustning för speciella ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar leverans och installation av sorteringsanläggning och återlämningsautomater anpassade för RFID på Stadsbiblioteket i Göteborg. Utöver detta innefattar uppdraget också utbildning för bibliotekets personal i hur utrustningen hanteras samt serviceavtal för utrustningen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30238000 Utrustning för biblioteksautomation, 39155100 Biblioteksutrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen