Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektspecialister konstruktion och byggnadsverk
Referensnummer: T2020-00632
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Trafikkontoret avser att genomföra en konsultupphandling avseende projektspecialister/projektledare inom teknikområdet brokonstruktion/byggnadsverk.
Kontoret avser att kontraktera 1 - 3 konsulter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning, 71322300 Konstruktion av broar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen