2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter för iFIX SCADA-system vid Skellefteå kommuns VA-anläggningar
Beskrivning: Ramavtal för tillhandahållande av konsulter för styrsystem iFIX vid Skellefteå kommuns VA-anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103647:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682210 Instrumenterings- och styrsystem, 48000000 Programvara och informationssystem, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 31600000 Elektrisk utrustning