59151-2020 - KonkurrensutsättningSverige-ÖREBRO: Byggteknisk ledning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsulttjänst: Byggledning och besiktning för anläggningsentreprenader, delområde C och D
Referensnummer: Ks 82/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal för successiva avrop av konsulttjänster i form av byggledning och besiktning för projekt inom följande delområden,
C. Vegetationsytor och växter
D. Starkströmsanläggning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen