2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ny ÅVC
Beskrivning: I och med att Nyköpings kommuns gamla ÅVC är uttjänad så har kommunen för avsikt att anlägga en ny ÅVC i enlighet med upphandlings dokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101848:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45111210 Sprängning och tillhörande bergrensning, 45111212 Bergrensning, 45213270 Bygg- och anläggningsarbeten: återvinningsanläggning, 45262521 Murverk av fasadtegel, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45213000 Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport