Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastbil (Lastväxlare)
Referensnummer: KK19/555
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en (1) fabriksny lastbil av typen lastväxlare till Tekniska divisionen i Nyköpings kommun. Lastbilen kommer att användas i syfte att transportera containrar båda internt, exempelvis utställning av mobila åvc-n och externt, exempelvis komprimatorer och flak med avfall. Lastbilen kommer att nyttjas cirka 8 timmar dagligen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen